Serwis AGD MIŚ Katowice - naprawa pralek, lodówek, zmywarek - Sprzęt AGD firmy Amica - Forum serwisu AGD

SERWIS AGD "MIŚ" - ZADZWOŃ   ☎ 789 451 542  

× W tym temacie rozmawiamy o wszystkim co dotyczy pralek, lodówek, zmywarek czy kuchenek gazowych

Sprzęt AGD firmy Amica

4 lata 8 miesiąc temu - 4 lata 8 miesiąc temu #29 przez Zbyszek


Z wikipedia.org: "Amica Wronki SA – polskie przedsiębiorstwo przemysłu elektromaszynowego z siedzibą we Wronkach, produkujące sprzęt AGD. Notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przedsiębiorstwo powstało w roku 1945 i poprzednio działało pod firmami: „Zakłady Sprzętu Grzejnego Predom-Wromet”, „Fabryka Kuchni Wromet we Wronkach”, „Fabryka Kuchni Wronki”, „Fabryka Kuchni Wromet”, „Fabryka Kuchni Wronki Sp. z o.o.”.

Obecnie Amica Wronki S.A. jest największym polskim producentem sprzętu AGD i jedną z najprężniej rozwijających się polskich firm[potrzebne źródło]. W 2012 roku przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 1,5 miliarda zł. Firma posiada szeroką ofertę handlową, która obejmuje zarówno sprzęt wolnostojący: kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne, elektryczne, w tym z płytą ceramiczną, sprzęt chłodniczy, pralki, zmywarki, okapy, kuchenki mikrofalowe oraz cieszący się coraz większą popularnością sprzęt do zabudowy. W ofercie Amiki są także dostępne urządzenia małego AGD: roboty, blendery, czajniki, a także odkurzacze i żelazka. Produkty Amiki spełniają wszystkie normy i posiadają polskie oraz międzynarodowe certyfikaty jakości m.in. ISO 9001, ISO 14001. Od 1997 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2005 roku została powołana do życia fundacja Amicis, której głównym sponsorem została Amica. Celem fundacji jest niesienie pomocy poprzez finansowe i rzeczowe wspieranie instytucji oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych znajdujących się w najbliższym otoczeniu firmy.

Marka Amica jest dzisiaj najbardziej znaną i najcenniejszą polską marką AGD[potrzebne źródło]. Amica należy do najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku polskim. Spontaniczna świadomość marki wynosi 45%, a świadomość wspomagana niemal 90%. Ogółem udział firmy w polskim rynku AGD wynosi ponad 16% (dane za 2013 rok)[potrzebne źródło]. Wiele lat z rzędu otrzymywała wyróżnienie The Most Trusted Brand – Marki Godnej Najwyższego Zaufania, by w 2013 roku otrzymać tytuł Superbrand Created in Poland. Potwierdzeniem dobrego zarządzania firmą są także wyróżnienia i nagrody przyznane przez specjalistów, m.in. Godło Teraz Polska, Polska Nagroda Jakości i Złoty Grosz. Za najbardziej prestiżową z uzyskanych nagród należy uznać Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa.

Oprócz marki Amiki firma posiada w swojej ofercie także marki Gram i Hansa. Amica jest podstawową marką firmy. Produkty z logo Amica trafiają przede wszystkim na rynek polski, ale obecne są także na innych rynkach europejskich, np. Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja, Wielka Brytania. Najważniejszą z inwestycji rozwijających eksport (niemal 70% produkcji) był zakup duńskiej marki Gram. Przejęcie Gram oznaczało nabycie praw do silnej i popularnej na rynkach skandynawskich marki i stworzyło możliwość wykorzystania istniejących kanałów dystrybucyjnych duńskiej firmy. Ta akwizycja zbudowała podstawy do dalszego dynamicznego rozwoju eksportu i stała się podstawą ekspansji na rynki europejskie. Hansa jest marką opracowaną na potrzeby rynków środkowo-wschodnich i zajmuje miejsce w średnim i wyższym segmencie rynku. Ze względu na to, że jest to jeszcze stosunkowo młoda marka cały czas jest wspierana działaniami marketingowymi zarówno w ATL, jak i BTL.

Firma była sponsorem I-ligowego klubu piłkarskiego Amica Wronki, a do 20 października 2008 właścicielem Lecha Poznań."

Firma Amica na naszym rynku oferuje:
 • - Kuchnie wolnostojące
 • - Kuchnie do zabudowy
 • - Piekarniki
 • - Płyty grzejne indukcyjne
 • - Płyty grzejne ceramiczne
 • - Płyty grzejne gazowe
 • - Płyty grzejne elektryczne
 • - Lodówki wolnostojące
 • - Lodówki do zabudowy
 • - Zamrażarki
 • - Zmywarki wolnostojące
 • - Zmywarki do zabudowy
 • - Kuchenki mikrofalowe wolnostojące
 • - Kuchenki mikrofalowe do zabudowy
 • - Pralki
 • - Oraz inne małe AGD
Temat został zablokowany.