Serwis AGD MIŚ Katowice - naprawa pralek, lodówek, zmywarek - Sprzęt AGD firmy LG - Forum serwisu AGD

SERWIS AGD "MIŚ" - ZADZWOŃ   ☎ 789 451 542  

× W tym temacie rozmawiamy o wszystkim co dotyczy pralek, lodówek, zmywarek czy kuchenek gazowych

Sprzęt AGD firmy LG

4 lata 8 miesiąc temu #37 przez Zbyszek


Z wikipedia.org: "LG Group – południowokoreańskie przedsiębiorstwo działające w branży elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej; jeden z największych koreańskich korporacji.

Historia LG

Założycielem LG jest Koo In-Hwoi. Firma powstała 1 października 1958. GoldStar zbudował swoje pierwsze radio, GoldStar A-501, które w 1959 r. trafiło do sprzedaży. Następnie, w 1961 r., na rynek trafił pierwszy automatyczny telefon tej firmy – GS-1. W 1965 r. firma sprzedała pierwszą lodówkę, model GR-120, a w 1966 r. – pierwszy telewizor. W 1968 r. GoldStar sprzedał pierwszy klimatyzator, a rok później pierwsze egzemplarze pralek automatycznych. W latach 70. GoldStar, po połączeniu z Lucky Chemical Company, zmieniło nazwę na Lucky Goldstar Group. W Polsce spółka Art-B w 1990 r. zainwestowała część kapitału, uruchumiajac linię produkcyjną GoldStar Art B.

Do 1995 r. przedsiębiorstwo działało pod nazwą Lucky GoldStar Group, która odzwierciedlała wcześniejsze połączenie dwóch koncernów: Lucky Chemical Company oraz GoldStar.

Dziś LG Group jest czwartym pod względem wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej, po Samsung Group, Hyundai Motor Group i grupie SK. Zatrudnia ok. 140 tys. pracowników w 120 krajach. W 1996 r. obroty całego koncernu przekroczyły 73 mld dolarów. Zajmuje się on głównie przemysłem energetycznym i chemicznym, elektroniką i telekomunikacją.

Ostatnie dwie dziedziny – kojarzone z marką GoldStar, którą w połowie lat 90. przemianowano na LG Electronics – stały się wiodącą działalnością koncernu. Założona wspólnie z holenderskim koncernem Royal Philips Electronics spółka LG Philips Displays (obecnie LG Display) jest np. jednym z największych na świecie producentów matryc używanych w telewizorach i monitorach komputerowych.

W 2005 r. grupa LG zawiązała spółkę joint venture z kanadyjskim Nortelem pod nazwą LG-Nortel. Głównym jej celem jest produkcja i sprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego.
W maju 1997 spółka z o.o. LG Electronics Polska została zarejestrowana w Polsce. Prezesem polskiego oddziału LG Electronics od lutego 2004 r. był Dong Woong Shin. Od stycznia 2006 r. prezesem jest Young Ik Lee. LG Electronics ma swoją fabrykę w Mławie (LG Electronics Mława Sp. z o.o. założona w 1999 r.), gdzie montuje wysokiej jakości odbiorniki telewizyjne, zatrudniając ok. 3 tys. osób. W 2003 r. odnotowała ona zysk rzędu 28 mln zł.

W połowie 2005 r. LG Group podpisała kontrakt z gminą Kobierzyce koło Wrocławia. Na 275-hektarowej działce we wsi Biskupice Podgórne za pół miliarda euro wybudowane zostały fabryki ekranów ciekłokrystalicznych i chłodziarek. Wraz z inwestycjami towarzyszącymi przedsięwzięcie kosztowało około miliarda euro.

Ogólne przychody LG Electronics Wrocław Sp. z o.o. w 2012 r. wyniosły niecałe 4,9 mld złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 4,95 mld złotych, natomiast ogólne przychody LG Electronics Mława Sp. z o.o. w tym samym roku wyniosły niecałe 4,353 mld złotych, a przychody ze sprzedaży ponad 4,332 mld złotych."

Firma LG na naszym rynku oferuje:
  • - Pralki
  • - Pralko-suszarki
  • - Suszarki
  • - Lodówki
  • - Małe AGD
Temat został zablokowany.