Serwis AGD MIŚ Katowice - naprawa pralek, lodówek, zmywarek - Sprzęt AGD firmy MASTERCOOK - Forum serwisu AGD

SERWIS AGD "MIŚ" - ZADZWOŃ   ☎ 789 451 542  

× W tym temacie rozmawiamy o wszystkim co dotyczy pralek, lodówek, zmywarek czy kuchenek gazowych

Sprzęt AGD firmy MASTERCOOK

4 lata 8 miesiąc temu #38 przez Zbyszek


Z wikipedia.org: "FagorMastercook SA (dawniej: Wrocławskie Zakłady Metalowe, Predom-Wrozamet, Wrozamet SA)[1] – dolnośląskie przedsiębiorstwo produkujące sprzęt AGD, z siedzibą we Wrocławiu firmujące swoje produkty marką Mastercook.

Obecnie firma jest członkiem międzynarodowej grupy Fagor z siedzibą w Hiszpanii, będącej w piątce czołowych producentów sprzętu AGD w Europie, która z kolei należy do Korporacji Mondragón, skupiającej 270 firm przemysłowych.

Zakład utworzono w roku 1946, kiedy to na miejscu niemieckiej fabryki Knauth powstała Odlewnia Żeliwa i Metali oraz Wytwórnia Naczyń Emaliowanych. Początkowo produkowano w nim emaliowane wiadra i bańki, węglowe kuchnie, ruszty do parowozów, zdobiące lokomotywy godła narodowe, klamki do wagonów, motorowe sieczkarnie dla rolnictwa, części do pomp, elementy motocykli SHL oraz pralki wirnikowe "Emilia".

W listopadzie 1962 połączono odlewnie i emaliernie tworząc Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne, specjalizujące się w produkcji kuchni węglowych i gazowych, pralek wirnikowych oraz odlewów z żeliwa i metali. W 1969 roku rozpoczęto produkcję kuchni gazowej 4-palnikowej z piekarnikiem. W 1970 roku opracowany został nowy typ kuchni gazowej 4-palnikowej z opiekaczem i rożnem obrotowym. W roku 1976 – kiedy do firmy został przyłączony zakład z Wąsosza po raz pierwszy została użyta nazwa Wrozamet, powstała od pierwszych liter nazwy firmy – Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne i przyjęto nazwę Zakłady Sprzętu Grzejnego Predom-Wrozamet. W 1977 firma produkowała nowoczesne kuchnie gazowe dla Philipsa. Były one wyposażone w zabezpieczenie palników przed niekontrolowanym wypływem gazu (aktualnie powszechnie stosowane rozwiązanie pod nazwą „zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu”). W roku 1988 została uruchomiona produkcja kuchenek elektrycznych. W roku 1992 roku nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa i zmiana nazwy firmy na Wrozamet SA. Przełomowym momentem w historii firmy był rok 1993, w którym wprowadzono do sprzedaży nową generację kuchni pod nazwą Mastercook. W 1997 r. spółka rozpoczęła współpracę z firmą Fagor, która w 2002 r. stała się jej jedynym właścicielem. W 2006 r. firma zmieniła nazwę na FagorMastercook SA.

Od początku XXI w. na terenie firmy zrealizowano kilka dużych inwestycji:

rok 2002 - uruchomienie linii produkcyjnej pralek (50 tys. sztuk w 2005 roku)
rok 2003 - rozpoczęcie produkcji płyt do zabudowy (183 tys. sztuk w 2005 roku)
rok 2004 - nowa linia produkcji chłodziarek (140 tys. sztuk w 2005 roku)
rok 2005 - nowa linia produkcji piekarników do zabudowy
rok 2006 - nowa fabryka pralek ładowanych od góry i rozbudowa fabryki kuchni.
rok 2010 - nowa linia produkcji zmywarek i rozbudowa fabryki pralek oraz wdrożenie nowej technologii emaliowania kuchni.

W 2010 roczna produkcja wyniosła prawie 2 miliony sztuk sprzętu AGD. W roku 2013 po modernizacji dwóch linii produkcyjnych w fabryce sprzętu kuchennego, produkcja ma wynieść 2 tys. sztuk kuchni i piekarników na dobę. Na znacznie szerszą skalę niż obecnie będą produkowane m.in. kuchnie indukcyjne.

FagorMastercook posiada na terenie Wrocławia cztery fabryki - sprzętu kuchennego, pralnictwa, lodówek oraz tłocznię. W budowie jest fabryka chłodziarko-zamrażarek.

31 października 2013 zarząd spółki Fagor Mastercook SA poinformował, że do hiszpańskiego sądu w San Sebastian został złożony wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego tej spółki. Powodem miała być "troska o dobro naszych wierzycieli, klientów i pracowników". Spółka zapowiada restrukturyzację. W komunikacie, pod którym podpisali się: prezes zarządu Ireneusz Bartnikowski i członkowie zarządu Mariusz Kania i Magdalena Ślązak-Małko napisano: "[...] Żeby jednak zapewnić niezbędny czas na realizację tego zadania oraz w trosce o dobro naszych wierzycieli, klientów i pracowników w dniu 30 października 2013 roku złożony został w Sądzie w San Sebastian wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego dla FagorMastercook SA"."

Firma MASTERCOOK na naszym rynku oferuje:
  • - Płyty do zabudowy
  • - Piekarniki do zabudowy
  • - Kuchnie wolnostojące z piekarnikiem
  • - Kuchenki mikrofalowe
  • - Pralki
  • - Suszarki
  • - Zmywarki
  • - Lodówki
  • - Zamrażarki
  • - Małe AGD
The following user(s) said Thank You: administrator
Temat został zablokowany.