Serwis AGD MIŚ Katowice - naprawa pralek, lodówek, zmywarek - Sprzęt AGD firmy POLAR - Forum serwisu AGD

SERWIS AGD "MIŚ" - ZADZWOŃ   ☎ 789 451 542  

× W tym temacie rozmawiamy o wszystkim co dotyczy pralek, lodówek, zmywarek czy kuchenek gazowych

Sprzęt AGD firmy POLAR

4 lata 8 miesiąc temu #40 przez Zbyszek


Z wikipedia.org: "Polar – istniejący od lat 50. XX wieku polski producent sprzętu AGD. W swoim asortymencie zawiera m.in. lodówki i pralki. W 2002 zakład został przejęty przez spółkę Whirlpool Polska.

Historia

Zakłady "Polar" zostały w 1951 roku wydzielone z części Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego we Wrocławiu, zlokalizowanej we wrocławskim osiedlu Zakrzów (w tym samym roku wieś Zakrzów została włączona w granice Wrocławia). Pierwotnie, od roku 1952, fabryka nosiła nazwę Zakłady Metalowe "Zakrzów"; w 1953 włączono do niej zlikwidowaną papiernię (Zakrzowskie Zakłady Wyrobów Papierniczych, wcześniej należącą do rodziny von Korn Papierfabrik Sacrau ; dziś hala byłych magazynów papierni służy jako lakiernia "Polaru"). W 1966 fabryka zmieniła nazwę na Zakłady Metalowe "Polar", w 1972 na Zakłady Zmechanizowanego Sprzętu Domowego Predom-Polar. W 1995 zakład sprywatyzowano pod nazwą Polar SA, wprowadzając dwa lata później jej akcje na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Obecnie (2006) fabryka kontrolowana jest przez koncern Whirlpool Corporation.

Początkowo, w latach 50. w fabryce produkowano drobne detale metalowe – łańcuchy, wózki itp., później także piecyki gazowe. Wprowadzono też do zakładu tzw. "produkcję specjalną", czyli tajny dział, w którym produkowano amunicję. W 1957 rozpoczęto w zakładach produkcję motorowerów (Ryś i Żak) oraz chłodziarek absorpcyjnych ( w tym pierwszą polskiej konstrukcji o nazwie "Mewa"[2]), a w 1962 – sprężarkowych. Produkcję motorowerów przeniesiono do Zjednoczonych Zakładów Rowerowych w Bydgoszczy w 1963. W 1968 i 1969 utworzono oddziały zamiejscowe w Żaganiu i w Miłkowie. W 1971 na licencji jugosłowiańskiej fabryki Gorenje rozpoczęto produkcję pralek bębnowych (w tym bardzo popularny model Polar PS 663 Bio). W ostatnim okresie przed transformacją ustrojową w Polsce w 1989 zakłady "Polar" zatrudniały 6 tysięcy ludzi.

Obecnie fabryka specjalizuje się w produkcji chłodziarek, chłodziarko-zamrażarek, zamrażarek i zmywarek. W najnowszej ofercie znalazły się także urządzenia kuchenne do zabudowy."

Firma POLAR na naszym rynku oferuje:
 • - Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy
 • - Pralki ładowane od przodu i od góry
 • - Chłodziarko-zamrażarki
 • - Zamrażarki
 • - Kuchenki mikrofalowe
 • - Piekarniki
 • - Płyty gazowe
 • - Płyty ceramiczne
 • - Płyty indukcyjne
 • - Okapy
 • - Zmywarki
The following user(s) said Thank You: administrator
Temat został zablokowany.